Haber

Bu hafta 20 dereceyi vuracak sıcaklığa aldanmayın! Meteoroloji tarih yazdı, İstanbul dahil birçok şehir beyaz örtüyle kaplanacak

Kış soğuğu ülkeyi tam olarak etkilemedi ve Türkiye’de birçok şehir bu yıl için henüz kar yağışı görmedi. Meteoroloji’nin iddialarına göre hava sıcaklıkları bu hafta daha da artacak. İstanbul’da 18 dereceye ulaşması beklenen sıcaklıklar, Marmara’nın doğusunda 20 dereceyi geçecek.

BİRÇOK ŞEHİR YILIN İLK KARINI GÖRECEK

Küresel varsayım sistemlerinin verilerine göre, ayın son haftasında Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek ve birçok şehirde yılın ilk kar yağışı görülecek.

YAĞMURLAR BÖLGESEL BÖLGESEL ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre: Bugün Marmara’nın kuzeyi, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Çanakkale, Balıkesir, Muğla, Denizli, Gaziantep, Adıyaman, Kilis çevresi, Antalya’nın batısı , Karaman, Niğde, Malatya ve çevresi. Kayseri’nin güneyi ile Şanlıurfa’nın batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İç Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde yüksek, Malatya’nın yüksek kesimlerinde sulu kar ve kar şeklinde yağmur ve sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

kurtun-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu