Yaşam

Çorum’da depremzede genç kız evlendi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının ardından Adıyaman’dan 25 yaşındaki Seher Kuşcu ailesiyle birlikte Çorum’a geldi.

Kuşcu, Çorum’da yaşayan Erzurumlu 29 yaşındaki nişanlısı Emre Çimen’in evine konuk oldu.

Evlilik kararı alan genç çift, evlilik için Çorum Belediyesi’ne başvurdu. Çiftin nikah töreni Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın tarafından tamamlandı.

“Hayatın devam ettiğini ve normalleştiğini göstermesi açısından önemli bir düğün töreni”

Seher Kuşcu ve Emre Çimen’in mutluluğunu paylaşan Önder Aşgın, depremzede aileye moral verdi. Önder Aşgın, depremzedelerin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduğunu belirtti. “Tanrı seni korusun. Hayatın devam ettiğini ve normalleştiğini göstermesi açısından önemli bir düğündür. Depremde büyük acılar yaşandı ama hayat bu şekilde güzelliğiyle devam edecek. Genç çiftimizi yürekten kutluyorum”söz konusu.

“Deprem yüzünden evlenmeye karar verdik”

Damat Emre Çimen, “Düğünümüzü yazın yapmayı planlıyorduk ama deprem nedeniyle Çorum’da evlenmeye karar verdik. Tüm ülke adına çok üzgünüz ama hayat devam ediyor.”söz konusu.

Çimen, Başkan Aşgın’a da teşekkür etti, “Özellikle başkanımızın gelip nikahımızı gerçekleştirmesinden büyük onur duyduk. Bizi yalnız bırakmadığı için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.

“Depremde Adıyaman’daydım. Çok zor günler geçirdik”

Acı bir memnuniyet yaşadıklarını belirten Seher Kuşcu, şunları söyledi: “Deprem sırasında Adıyaman’daydım. Çok zor günler geçirdik ama her şeye rağmen zorlukların üstesinden geldik”terimleri kullandı.

İmzaların ardından Başkan Aşgın, gelin ve damada Kuran-ı Kerim, Türk bayrağı ve kahve fincanı takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu