Haber

EA Sports, Premier League ile ortaklığını genişletiyor

Futbol oyun dünyasında bir klasik haline gelen PES ile FIFA arasındaki çekişme artık tarih oldu. Firmalar yeni bir sayfa açarak oyunlarını geliştirmeye devam ediyor. EA Sports, FC 24 ile rekabette birinci olmak için kolları sıvadı. Şirket, futbolun üst ligi ile değerli bir sözleşme imzaladı.

EA Sports, Premier League ile ortaklığını duyurdu

EA Sports ve FIFA’nın ortasındaki iştiraki 2022’de sona erdikten sonra, oyunu seven birçok kişi arasında lisans endişeleri ortaya çıktı. Ancak şirket bu konuda emin adımlar attı. EA Sports, Premier Lig ile olan ortaklığını genişlettiğine dair bir duyuru yayınladı.

Bundan sonra Premier lig, FC maç serisinin meşalesini taşıyacak. Öyle ki anlaşmayla birlikte Premier Lig’de yer alan tüm kulüpler, oyuncular, menajerler, stadyumlar, formalar ve daha fazlası orijinal haliyle yerini alacak. Böylece temsili isimler görmeyeceğiz.

FC 24’e büyük ilgi: Steam’de en çok satan oyunlar belli oldu!

Bilindiği üzere orijinal isim sorunu FIFA dışındaki oyunlarda çok yaygındı. Öyle ki bu gibi durumlarda oyuncuların ve takımların isimleri yepyeni formlarında yer almıyor ve formaları temsili bir tasarımla sembolize ediliyor. EA Sports bu durumu önlemek için elinden geleni yapıyor.

Öte yandan EA’nın FIFA 23’ten sonraki ilk futbol oyunu olan EA Sports FC 24 de ön siparişe açıldı. Bir dizi bonusun yanı sıra paylaşılan ön sipariş fiyatları da kesinleşti. PlayStation, Xbox ve Windows için ön siparişler alınabiliyor. Oyun 29 Eylül’de çıkacak.

EA Sports FC 24 ön sipariş fiyatları şu şekilde listeleniyor:

PlayStation ve Xbox

Standart Sürüm 1399 TL

Ultimate Edition 1999 TL

Windows (Steam ve Epic Games Mağazası)

Standart Sürüm 1199 TL

Ultimate Sürüm 1699 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu