Haber

Elazığ’da 33 lisenin katılımıyla ‘Münazara’ turnuvası başladı

Elazığ’da 33 lisenin katılımıyla ‘Münazara’ turnuvası başladı

ELAZIĞ ‘Aynı pencereden farklı bakıyoruz’ mottosu çerçevesinde 33 lisenin katılımıyla düzenlenen ‘Liselerarası Münazara Turnuvası’ Elazığ’da başladı.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Münazara Turnuvası başladı. Koç İlkokulu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen münazarada öğrenciler, ‘Aynı pencereden farklı bakıyoruz’ mottosu ile ‘zeka mı yoksa başarıda başarı mı’ konusunu tartıştı. Her iki durumda da, öğrenciler eğitimin artıları ve eksileri hakkında beyin fırtınası yaptılar. Münazara yarışını izleyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, öğrencilerin toplumu ilgilendiren hususlara duyarlı olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, münazara yarışı çerçevesinde öğrencilerin tartışmalarını memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, “Bu programı yapmaktaki amacımız okullarımızda okuma ve tartışma kültürünü yaygınlaştırmaktı. sadece akademik çalışmalarla sınırlı kalabilecek bir şey değil.Kültür,sosyal aktiviteler hatta spor da var.Eğitimin gerçek anlamda nesilden nesile aktarılabildiğini de eklememiz gerekiyor.Özellikle kadim bir geleneğe sahip olan bu şehirde ve Kültürün temeli, kültürün aktarımı için sadece akademik çalışmaların değil, etkinliklerin ve eğitim faaliyetlerinin de bu şekilde planlanması gerekiyordu. İnşallah önümüzdeki dönemde daha da yaygınlaştırarak devam ettireceğiz” dedi. .

Yarışmanın hafta boyunca devam edeceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu