Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Hatay’da “Mobil Radyo Röle” ile iletişim kuruyor

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Hatay’da görev yapan Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kesintisiz iletişim sağlamak için mobil telsiz röleleri kullanıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediyeden yaptığı yazılı açıklamada, Konya’da belediyeler, sivil toplum kuruluşları, iş insanları ve tüm hayırseverlerin bir bütün olarak beyin sarsıntısı bölgesindeki yaraları sarmak için canla başla çalıştıklarını belirtti.

Hatay’da enkaz altında kalanları kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Altay, “Bir yandan bölgenin su sorunu başta olmak üzere çöken altyapısını yeniliyoruz, seyyar mutfak ve ekmek fırını. Kurduğumuz lojistik merkezle de gönderilen yardımları koordine ediyoruz. Sağlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Lider Altay, bu hizmetlerin yanı sıra taşınabilir telsiz rölesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle iletişim kurduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Sistem üzerinde bulunan yeni nesil mobil haberleşme rölesi ile sistem, bulunduğu yerde 40 kilometrelik bir yarıçap içinde sayısal telsiz haberleşmesi sağlamaktadır. Enerji ihtiyacını üzerinde bulunan güneş enerjisi panelleri ile sağlayan sistem, hizmetin kesintisiz devam etmesini sağlamaktadır. , jel akü grubunun üstünde jeneratör ile güneşin yeterli olmadığı kötü hava koşullarında büyük katkı sağlayan ekiplerimizi tebrik ediyorum.”

haberfatih.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu