Haber

Öğrencilerden, can dostları için sürücülere ‘Kaputa bas’ çağrısı

MANİSA’nın Yunusemre ilçesinde bir grup ilköğretim öğrencisi, sıcak araçların kaportasına sığınan sokak hayvanlarının ölmesi için ‘Kaportaya vurun’ yazılı renkli görüntüler hazırlayıp camlarına yapıştırarak sürücülere çağrıda bulundu. ölmezdi

Mehmet Suphi Egemen İlkokulu 4. sınıf öğretmeni Serpil Keskin’in (44) verdiği ödev, öğrenciler tarafından farkındalık projesine dönüştürüldü. Öğrenciler, soğuk havalarda sıcak araç kaportalarına sığınan sokak hayvanlarının ölmemesi için ‘Kaputa çarp’ yazılı renkli görüntüler hazırlayarak park halindeki araçların camlarına yapıştırdı. Öğrencilerin bu çağrısına şoförler de destek verdi.

4. sınıf öğrencisi Zeynep Nisa Kılım (11), “Hayvanları korumak için bir proje hazırlıyoruz. Soğuk havalarda hayvanlar ısınmak için araçların çamurluklarının veya motor kaputlarının altına sığınırlar. Sürücüler araçlarını çalıştırıp çarpmadan hareket ettiğinde” kaportalara, hayvanlara zarar verebiliyor. Bunun için bir etkinlik hazırlıyoruz. Afişleri bu şekilde hazırlayarak araçların ön camlarına astık” dedi. Ömer Efe Özel (11), “Hayvanları çok sevdiğimiz için pankartlar hazırladık. Araçların önlerine astık. Proje ile sürücülerin araçlarını çalıştırmadan kaportaya çarpmasını sağlamak istiyoruz. Çünkü Kaportanın içinde hayvanlar olabiliyor.Araçların kaportaya çarpmadan gitmesi durumunda maalesef hayvanlar zarar görebiliyor.Bunun önüne geçmek için.Hayvanlara karşı duyarlı olmak istedik” dedi.

Öğrencilerle otomobiline binerken karşılaşan ve ‘kaputu çarp’ uyarısı alan Mehmet Çoban (35), kaputa çarparak aracına gitti. Çoban, “Kediler için proje çok güzel. Şoför olarak buradan uyarıyorum. Kaportayı çarpmadan araçlarımıza binmeyelim. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyorum” dedi çoban.

haber-baklan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu