Yaşam

Tarkan’dan depremle ilgili sitemli paylaşım: Yardıma koşanlar ateşe veriliyor

Türkiye, 6 Şubat sabahı saat 04.17 sıralarında Kahramanmaraş Pazarcık’tan gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin acısıyla sarsıldı. Bu acıdan 9 saat sonra saat 13.24’te Elbistan’da meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremle birlikte yüreklere ikinci kez ateş düştü.

Ülke olarak depremin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu günlerde ünlü şarkıcı Tarkan’dan dikkat çekici bir paylaşım geldi. Paylaşımında yaşananları büyük bir üzüntüyle takip ettiğini belirten Tarkan, “Milletimiz bunu hak etmiyor” dedi.

Tarkan, paylaşımında şu satırlara yer verdi;

“Altı defalarca çizildi biliyorum ama söylemekten de kendimi alamıyorum. Deprem ülkesi olan ülkemizdeki yetkililer bilim adamlarının uyarılarına kulak verir ve gerekli önlemler önceden alınırsa meydana gelen tahribat çok daha büyük olur.” deprem olmasaydı bu derece yaşanmazdı bu millet ihmalin bedelini canıyla ödedi.

“YARDIMA GELEN KİŞİLERİ ATIYORLAR”

Millet olarak yüreğimiz yanarken, herkes tek yürek olurken, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar günlerdir umutları diri tutmaya çalışırken, yetkililerden kimse onların kalbine elini sürmedi. vicdan azabı çekiyor ve bu sonucun hata ve gafletini kabul ediyor. Aksine binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil, yardıma gelenler ateşe veriliyor. İnanılır gibi değil… Yazık… Milletimiz bunu hak etmiyor.”

İşte o yazı;

haber-cildir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu